Medailles - per sport
ATLETIEK
Vrouwen
100 m:Goud: Gail Devers (VSt) Zilver: Merlene Ottey (Jam) Brons: Gwen Torrence (VSt).
200 m:Goud: Marie-José Perec (Fra) Zilver: Merlene Ottey Brons: Mary Onyali (Nig).
400 m:Goud: Marie-José Perec Zilver: Cathy Freeman (Aus) Brons: Falilat Ongunkoya (Nig).
800 m:Goud: Svetlana Masterkova (Rus) Zilver: Ana Quirot (Cub) Brons: Maria Mutola (Moz).
1500 m:Goud: Svetlana Masterkova Zilver: Gabriela Szabo (Roe) Brons: Theresia Kiesl (Oos). 5000 m: Goud: Jungxia Wang (Chn) Zilver: Pauline Konga (Ken) Brons: Roberta Brunet (Ita).
10.000 m:Goud: Fernanda Ribeiro (Por) Zilver: Junxia Wang Brons: Gete Wami (Eth).
Marathon:Goud: Fatuma Roba (Eth) Zilver: Valentina Jegorova (Rus) Brons: Yuki Arimori (Jap).
4x100 m:Goud: Verenigde Staten Zilver: Bahamas Brons: Jamaica.
4x400 m:Goud: Verenigde Staten Zilver: Nigeria Brons: Duitsland.
100 m horden:Goud: Ludmila Engquist (Zwe) Zilver: Brigita Bukovec (Slv) Brons: Patricia Gerard-Leno (Fra).
400 m horden:Goud: Deon Hemmings (Jam) Zilver: Kim Batten (VSt) Brons: Tonja Buford-Bailey (VSt).
10 km snelwandelen:Goud: Jelena Nikolajeva (Rus) Zilver: Elisabetta Perrone (Ita) Brons: Wang Yan (Chn).
Verspringen:Goud: Chioma Ajunwa (Nig) Zilver: Fiona May (Ita) Brons: Jackie Joyner-Kersee (VSt).
Hoogspringen:Goud: Stefka Kostadinova (Bul) Zilver: Niki Bakogianni (Gri) Brons: Inga Babakova (Oek).
Hinkstapspringen:Goud: Inessa Kravets (Oek) Zilver: Inna Lasovskaja (Rus) Brons: Sarka Kasparkova (Tsj).
Discuswerpen: Goud: Ilke Wyludda (Dui) Zilver: Natalja Sadova (Rus) Brons: Elja Zvereva (WRu).
Kogelstoten: Goud: Astrid Kumbernuss (Dui) Zilver: Sui Xinmei (Chn) Brons: Sjoedorosjkina (Rus).
Speerwerpen: Goud: Heli Rantanen (Fin) Zilver: Louise McPaul (Aus) Brons: Trine Hattestad (Noo).
Zevenkamp: Goud: Ghada Shouaa (Syr) Zilver: Natasha Sazanovitsj (WRu) Brons: Denise Lewis (GBr).
Mannen
100 m. Goud: Donovan Bailey (Can) Zilver: Frankie Fredericks (Nam) Brons: Ato Boldon (Tri).
200 m. Goud: Michael Johnson (VSt) Zilver: Frankie Fredericks Brons: Ato Boldon.
400 m. Goud: Michael Johnson Zilver: Roger Black (GBr) Brons: Davis Kamoga (Oeg).
800 m. Goud: Vebjörn Rodal (Noo) Zilver: Hezekiel Sepeng (ZAf) Brons: Fred Onyancha (Ken).
1500 m. Goud: Nouredinne Morceli (Alg) Zilver: Fermin Cacho (Spa) Brons: Stephen Kipkorir (Ken) 7. MARKO KOERS (Ned).
5000 m. Goud: Venuste Niyongabo (Bur) Zilver: Paul Bitok (Ken) Brons: Khalid Boilami (Mar).
10.000 m. Goud: Haile Gebrselassie (Eth) Zilver: Paul Tergat (Ken) Brons: Salah Hissou (Mar).
Marathon: Goud: Josia Thugwane (ZAf) Zilver: Lee Bong-ju (ZKo) Brons: Eric Wainaina (Ken).
4x100 m. Goud: Canada Zilver: Verenigde Staten Brons: Brazilië.
4x400 m. Goud: Verenigde Staten Zilver: Groot-Brittannië Brons: Jamaica.
110 m horden. Goud: Allen Johnson (VSt) Zilver: Mark Crear (VSt) Brons: Florian Schwarthoff (Dui).
400 m horden. Goud: Derrick Adkins (VSt) Zilver: Samuel Matete (Zam) Brons: Calvin Davis (VSt).
3000 m steeple. Goud: Joseph Keter (Ken) Zilver: Moses Kiptanui (Ken) Brons: Alessandro Lambruschini (Ita).
20 km snelwandelen. Goud: Jefferson Perez (Ecu) Zilver: Ilia Markov (Rus) Brons: Miguel Rodriguez (Mex).
50 km snelwandelen. Goud: Robert Korzeniowski (Pol) Zilver: Michael Stsjennikov (Rus) Brons: Valentin Massana (Spa).
Verspringen. Goud: Carl Lewis (VSt) Zilver: James Beckford (Jam) Brons: Joe Greene (VSt).
Hoogspringen. Goud: Charles Austin (VSt) Zilver: Artur Partyka (Pol) Brons: Steve Smith (GBr).
Hinkstapspringen. Goud: Kenny Harrison (VSt) Zilver: Jonathan Edwards (GBr) Brons: Yoelbi Quesada (Cub).
Polshoog. Goud: Jean Galfione (Fra) Zilver: Igor Trandenkov (Rus) Brons: Andrej Tiwontsjik (Dui).
Discuswerpen. Goud: Lars Riedel (Dui) Zilver: Vladimir Dubrovstjik (Rus) Brons: Vassili Kaptjoeg (WRu).
Kogelstoten. Goud: Randy Barnes (VSt) Zilver: John Godina (VSt) Brons: Alexander Bagatsj (Oek).
Speerwerpen. Goud: Jan Zelezny (Tsj) Zilver: Steve Backley (GBr) Brons: Sepp Raty (Fin).
Kogelslingeren. Goud: Balasz Kiss (Hon) Zilver: Lance Deal (VSt) Brons: Oleksi Krikoen (Oek).
Tienkamp. Goud: Dan O'Brien (VSt) Zilver: Frank Busemann (Dui) Brons: Tomas Dvorak (Tsj).
BADMINTON
Vrouwen
Enkelspel. Goud: Bang Soo-Hyun (ZKo) Zilver: Mia Audina (Indo) Brons: Susi Susanti (Indo).
Dubbelspel. Goud: Fei Ge/Jun Gu (Chn) Zilver: Gil Young-Ah/Hye Ock Jang (ZKo) Brons: Qin Ylyuan/Tang Yongshu (Chn).
Mannen. Enkelspel. Goud: Poul-Erik Hoyer-Larsen (Den) Zilver: Jiong Dong (Chn) Brons: Rashid Sidek (Mal).
Dubbelspel. Goud: Rexy Mainaky/Ricky Subagja (Indo) Zilver: Soon Kit Cheah/Kim Hock Yap (Mal) Brons: Denny Kantono/S. Antonius (Indo).
Gemengddubbelspel. Goud: Kim Dong Moon/Gil Young-Ah (ZKo) Zilver: Park Joo-Bong/Min Ra Kyung (ZKo) Brons: Liu Jianjun/Sun Man (Chn).
BEACHVOLLEYBAL
Vrouwen
Goud: Jackie Silver/Sandra Pieres (Bra) Zilver: Adriana Ramos/Monica Rodriguez (Bra) Brons: Nathalie Cook/Karri Pootharst (Aus).
Mannen
Goud: Karch Kiraly/Kent Steffes (VSt) Zilver: Mark Dodd/Mike Whitmarsh (VSt) Brons: John Child/Mark Heese (Can).
BOKSEN
Tot 48 kg. Goud: Daniel Petrov (Bul) Zilver: Mansueto Velasco (Fil) Brons: Oleg Kirjoesjin (Oek), Rafael Lozano (Spa).
Tot 51 kg Goud: Maikro Romero (Cub); Zilver: Bolat Sjoemadilov (Kaz); Brons: Albert Pakejev (Rus), Zoltan Lunka (Dui).
Tot 54 kg. Goud: Istvan Kovacs (Hon) Zilver: Arnaldo Mesa (Cub) Brons: Raimkoel Malakbekov (Rus), Vichairachanon Khadpo (Tha).
Tot 57 kg Goud: Somluck Kamsing (Tha); Zilver: Serafim Todorov (Bulg); Brons: Floyd Mayweather (VSt) en Pablo Chacon (Alg).
Tot 60 kg. Goud: Hocine Soltani (Alg) Zilver: Tontsjo Tontsjev (Bul) Brons: Terrance Cauthen (VSt), Leonard Doroftei (Roe).
Tot 63.5 kg Goud: Hector Vinent (Cub); Zilver: Oktay Urkal (Dui); Brons: Bolat Nijazimbetov (Kaz); Fathi Missaoui (Tun).
Tot 67 kg. Goud: Oleg Saitov (Rus) Zilver: Juan Hernandez (Cub) Brons: Marian Simion (Roe), Daniel Santos (PRi).
Tot 71 kg Goud: David Reid (VSt); Zilver: Alfredo Duvergel (Cub); Brons: Karim Toelaganov (Oez), Ermoenkjan Ibraimov.
Tot 75 kg. Goud: Ariel Hernandez (Cub) Zilver: Malik Beyleroglu (Tur) Brons: Mohamed Bahari (Alg), Roshii Wells (VSt).
Tot 81 kg Goud: Vasili Tsjirov (Kaz); Zilver: Seung-Bae Lee (ZKo); Brons: Thomas Ulrich (Dui), Antonio Tarver (VSt).
Tot 91 kg. Goud: Felix Savon (Cub) Zilver: David Defiagbon (Can) Brons: Luan Krasniqi (Dui), Nate Jones (VSt).
Boven 91 kg Goud: Vladimir Klitsjko (Oek); Zilver:Pae Wolfgramm (Ton); Brons: Alexei Lezin (Rus); Ducan Dokiwari (Nig).
GEWICHTHEFFEN
Tot 54 kg. Goud: Halil Mutlu (Tur) Zilver: Zhang Xiangsen (Chn) Brons: Sevdalin Mintsjev (Bul).
Tot 59 kg. Goud: Tang Ningsheng (Chn) Zilver: Leonidas Sabanis (Gri) Brons: Nikolai Pechalov (Bul).
Tot 64 kg. Goud: Naim Suleymanoglu (Tur) Zilver: Valerios Leonidis (Gri) Brons: Xiao Jiangang (Chn).
Tot 70 kg. Goud: Xugang Zhang (Chn) Zilver: Myong Kim (NKo) Brons: Attila Feri (Hon).
Tot 76 kg. Goud: Pablo Lara (Cub). Zilver: Joto Jotow (Bul) Brons: Chol Jon (NKo).
Tot 83 kg. Goud: Pyrros Dimas (Gri) Zilver: Marc Huster (Dui) Brons: Andrzej Cofalik (Pol).
Tot 91 kg. Goud: Alexej Petrov (Rus). Zilver: Leonidos Kokas (Gri). Brons: Oliver Caruso (Dui).
Tot 99 kg. Goud: Akakide Kakhiashvilis (Gri) Zilver: Anatoli Krapati (Kaz) Brons: Denis Gotfrid (Oek).
Tot 108 kg. Goud: Timoer Taimazov (Oek) Zilver: Sergej Sirtsov (Rus) Brons: Nicu Vlad (Roe).
Superzwaargewicht, +108 kg. Goud: Andrei Stjsemerkin (Rus) Zilver: Ronny Weller (Dui) Brons: Stefan Botev (Aus).
HANDBAL
Vrouwen
Goud: Denemarken Zilver: Zuid-Korea Brons: Hongarije.
Mannen
Goud: Kroatië; Zilver: Zweden; Brons: Spanje.
HANDBOOGSPORT
Vrouwen
Individueel: Goud: Kim Kyung-Wook (ZKo) Zilver: Ying He (Chn) Brons: Olena Sadovnitsja (Oek).
Teams. Goud: Zuid-Korea Zilver: Duitsland Brons: Polen.
Mannen
Individueel: Goud: Justin Huish (VSt) Zilver: Magnus Petersson (Zwe) Brons: Kyo-Moon Oh (ZKo).
Teams. Goud: Verenigde Staten Zilver: Zuid-Korea Brons: Italië.
HOCKEY
Vrouwen
Goud: Australië Zilver: Zuid-Korea Brons: NEDERLAND.
Mannen
Goud: NEDERLAND Zilver: Spanje Brons: Australië.
HONKBAL
Goud: Cuba Zilver: Japan Brons: Verenigde Staten 5. NEDERLAND.
JUDO
Vrouwen
Tot 48 kg. Goud: Kye Sun (NKo) Zilver: Ryoko Tamura (Jap) Brons: Amarilius Savon (Cub), Yolanda Soler (Spa).
Tot 52 kg. Goud: Marie-Claire Restoux (Fra) Zilver: Hyun Sook-Hee (ZKo) Brons: Noriko Sugawar (Jap).
Tot 56 kg. Goud: Driulis Gonzalez (Cub) Zilver: Jung Sun-Yong (ZKo) Brons: Marisabel Lomba (Bel), Isabel Fernandez (Spa).
Tot 61 kg. Goud: Yuko Emoto (Jap) Zilver: Gella Vandecaveye (Bel) Brons: JENNY GAL (Ned), Jong Sung-Sook (ZKo).
Tot 66 kg. Sun Min-Tsjo (Zko) Zilver: Aneta Szczepanska (Pol) Brons: CLAUDIA ZWIERS (Ned), Wang Xianbo (Chn).
Tot 72 kg. Goud: Ulla Werbrouck (Bel) Zilver: Yoko Tanabe (Jap) Brons: Diadenis Luna (Cub), Ylenia Scapin (Ita).
Boven 72 kg. Goud: Fuming Sun (Chn) Zilver: Estela Rodriguez (Cub) Brons: Johanna Hagn (Dui), Christine Cicot (Fra). Mannen.
Tot 60 kg. Goud: Tadahiro Nomura (Jap) Zilver: Girolamo Giovanazzi (Ita) Brons: Richard Trautmann (Dui), Dorjpalam Narmandakh (Mon).
Tot 65 kg. Goud: Udo Quellmalz (Dui) Zilver: Yukimasa Nakamura (Jap) Brons: Henrique Guimaraes (Bra), Israel Hernandez Plana (Cub).
Tot 71 kg. Goud: Kenzo Nakumura (Jap) Zilver: Kwak Dae-Sung (ZKo) Brons: Jimmy Pedro (VSt), Christophe Gagliano (Fra).
Tot 78 kg. Goud: Djamel Bouras (Fra) Zilver: Toshihiko Koga (Jap) Brons: Soso Lipateliana (Geo), Cho In-Chul (ZKo).
Tot 86 kg. Goud: Jeon Ki-Young (ZKo) Zilver: Armen Bagdasarov (Rus) Brons: MARK HUIZINGA (Ned), Marko Spittka (Dui).
Tot 95 kg. Goud: Pavel Nastula (Pol) Zilver: Kim Min-Soo (ZKo) Brons: Stephane Traineau (Fra), Miguel-Aurelio Fernandes (Bra). 5. BEN SONNEMANS (Ned).
Boven 95 kg. Goud: David Douillet (Fra) Zilver: Ernesto Perez (Spa) Brons: Franck Möller (Dui), Harry van Barneveld (Bel).
KANO
Vrouwen
K1, slalom. Goud: Stepanka Hilgertova (Tsj) Zilver: Dana Chladek (VSt) Brons: Myriam Fox-Jerusalmi (Fra).
K1, 500 m: Goud: Rita Koban (Hon) Zilver: Caroline Brunet (Can) Brons: Josefa Idem (Ita).
K2, 500 m: Goud: Agneta Andersson/Susanne Gunnarsson (Zwe) Zilver: Birgit Fischer/Romana Portwich (Dui) Brons: Katrin Borchert/Anna Wood (Aus).
K4, 500 m. Goud: Duitsland Zilver: Zwitserland Brons: Zweden. Mannen
K1, 500 m: Goud: Antonio Rossi (Ita) Zilver: Knut Holmann (Noo) Brons: Piotr Markiewicz (Pol).
K1, 1000 m. Goud: Knut Holmann (Noo) Zilver: Beniamino Bonomi (Ita) Brons: Clint Robinson (Aus).
K2, 500 m: Goud: Kay Bluhm/Torsten Gutsche (Dui) Zilver: Beniamino Bonomi/Daniele Scarpa (Ita) Brons: Danny Collins/Andrew Trim (Aus).
K2, 1000 m. Goud: Antonio Rossi/Daniele Scarpa (Ita) Zilver: Kay Bluhm/Torsten Gutsche (Dui) Brons: Adrian Doesjev/Milko Kazanov (Bul).
K4, 1000 m. Goud: Duitsland Zilver: Hongarije Brons: Rusland. C1, 500 m: Goud: Martin Doktor (Tsj) Zilver: Slavamir Knazovickey (Slw) Brons: Imre Pulai (Hon).
C1, 1000 m. Goud: Martin Doktor Zilver: Ivan Klementsjev (Let) Brons: Gyorgy Zala (Hon).
C2, 500 m: Goud: György Kolonics/Csaba Horvath (Hon) Zilver: Nikolai Sjoeravski/Viktor Reneiski (Mol) Brons: Gheorghe Andriev/Grigore Obreja (Roe).
C2, 1000 m. Goud: Andreas Dittmer/Gunar Kirchbach (Dui) Zilver: Marcel Glavan/Antonel Borsan (Roe) Brons: György Kolonics/Csaba Horvath.
K1, slalom. Goud: Oliver Fix (Dui) Zilver: Andraz Vehovar (Slv) Brons: Thomas Becker (Dui).
C1, slalom. Goud: Michal Martikan (Slw) Zilver: Lukas Pollert (Tsj) Brons: Patrice Estanguet (Fra).
C2, slalom. Goud: Frank Adisson/Wilfrid Forgues (Fra) Zilver: Miroslav Simek/Jiri Rohan (Tsj) Brons: Andre Ehrenberg/Michael Senft (Dui).
KUNSTZWEMMEN
Teams: Goud: Verenigde Staten Zilver: Canada Brons: Japan.
MODERNE VIJFKAMP
Goud: Alexander Parygin (Kaz) Zilver: Eduard Zenovka (Rus) Brons: Janos Martinek (Hon).
PAARDENSPORT
Military, individueel. Goud: Blyth Tait (NZe) Ready Teddy Zilver: Sally Clark (NZe) Squirrel Hill Brons: Kerry Millikin (VSt) Out and About.
Landenwedstrijd. Goud: Australië Zilver: Verenigde Staten Brons: Nieuw-Zeeland.
Landenwedstrijd. Goud: Duitsland Zilver: Verenigde Staten Brons: Brazilië 7. NEDERLAND (JAN TOPS, EMILE HENDRIX, JOS LANSINK, BERT ROMP).
Dressuur, individueel. Goud: Isabell Werth (Dui) Gigolo Zilver: ANKY VAN GRUNSVEN (Ned) Cameleon Bonfire Brons: SVEN ROTHENBERGER (Ned) Weyden. Landenwedstrijd. Goud: Duitsland Zilver: NEDERLAND.
Springruiters: Goud: Ulrich Kirchhoff (Dui); Zilver: Willy Mellinger (Dui); Brons: Alexandra Ledermann (Fra); 7. JAN TOPS (Ned).
RITMISCHE SPORTGYMNASTIEK
Individueel: Goud: Serebrianskaja (Oek); Zilver: Baritsjina (Rus); Brons: Witritsjenko (Oek).